Serdecznie zapraszamy 19 lutego o godz. 21 do obejrzenia nagrania wyjątkowego koncertu dedykowanego zespołowi Ensemble Ten Ten z Seulu, a zrealizowanego w przestrzeni naszego Oblackiego Centrum Edukacji i Kultury.
Koncert ten jest kontynuacją serii internetowych koncertów wyprodukowanych przez zespół NeoQuartet dla koreańskiej widowni w grudniu 2020 roku. Podczas każdego koncertu prezentowane są wybitne dzieła muzyki współczesnej napisane przez koreańskich i polskich kompozytorów.

Transmisja odbędzie się na naszej stronie na Facebooku:

http://facebook.com/oblackiecentrum

 

Program koncertu:

Witold Lutosławski – Kwartet smyczkowy
Dohun Lee – Die unterbrochene Brücke III na kwartet smyczkowy
Mi Hyun Woo  -String Quartet (II movement)
Siegruf Seungwoo PAIK – Kling,Kling,Kling! na trio smyczkowe

 

NEOQUARTET to kwartet smyczkowy złożony z absolwentów Akademii Muzycznych w Gdańsku, Warszawie i Lucernie. Tworzą go: Karolina Piątkowska – Nowicka (skrzypce), Paweł Kapica (skrzypce), Michał Markiewicz (altówka) i Krzysztof Pawłowski (wiolonczela). NeoQuartet jest jednym z najciekawszych i najprężniej działających zespołów specjalizujących się w muzyce współczesnej w Europie,  laureatem prestiżowej Pomorskiej Nagrody Artystycznej w roku 2019. Był również nominowany do szeregu innych nagród (Sztorm Roku, Fryderyki).

https://neoarte.pl/