Niestety z przyczyn niezależnych od nas musimy ODWOŁAĆ KONCERT.

 

Serdecznie zapraszamy 7 grudnia o godz. 19.00  na koncert kompozycji Beniamina Baczewskiego do słów „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Cykl wraz z kompozytorem współtworzą Magdalena Witczak – sopranistka oraz pianista Tomasz Jocz. Wyborem ballad oraz edycją tekstu polegającą na jego uwspółcześnieniu zajęła się Magdalena Witczak.
Artyści chcą zainteresować na nowo współczesnego odbiorcę poezją romantyczną, pisaną językiem dziś dla nas mało przystępnym. Dostrzegają dużo podobieństw w emocjonalności XIX – wiecznego poety ze współczesnym człowiekiem. Projekt jest próbą odpowiedzi na pytanie, czy więcej nas łączy czy dzieli. Beniamin Baczewski w sposób nowoczesny podszedł do tematu, korzystając z elektroniki i wirtualnych instrumentów oraz krzyżując różne gatunki muzyczne. Znajdziemy tu inspiracje przeróżnymi stylistykami między innymi: tangiem, muzyki ludową, etniczną, arią operową piosenką musicalową czy filmową.
Podstawą instrumentacji ballad jest aparat orkiestrowy: instrumenty smyczkowe, dęte, perkusyjne oraz instrumenty etniczne. Wszystko to wzbogacone jest warstwami elektronicznymi: pady, syntezatory i tekstury. Solową rolę odgrywamy w trio: wokal – sopran, klarnet wymiennie z saksofonem i instrumenty klawiszowe.
Mamy nadzieję, że efekty naszej pracy przypadną do serca słuchaczom w każdym wieku.

Wydarzenie odbędzie się w sali wielofunkcyjnej.

WSTĘP WOLNY

Repertuar: muzyka Beniamin Baczewski, słowa Adam Mickiewicz
Wykonawcy:
Magdalena Witczak – sopran,
Beniamin Baczewski – klarnet, saksofon sopranowy, programowanie,
Tomasz Jocz – instrumenty klawiszowe