Serdecznie zapraszamy 26  sierpnia o godz. 19.00 na koncert „Jednogłośni” w wykonaniu Joanny Sobowiec-Jamioł (śpiew) oraz Piotra Jamioła (skrzypce).
W programie m.in. improwizacje na temat chorału gregoriańskiego, muzyka średniowieczna, utwory S. Landiego, J.F. Haendla, M.Ravela, G.Holsta.
Wydarzenie odbędzie się w sali wielofukcyjnej.
WSTĘP WOLNY / możliwość złożenia dobrowolnego datku dla wykonawców
JOANNA SOBOWIEC-JAMIOŁ
„Joe” – wokalistka, sopran koloraturowy, lip trumpeter & whistle fan, dyrygentka chóralna, pomysłodawczyni i organizatorka cyklu comiesięcznych spotkań z muzykami pod nazwą “Koncerty na Kochanowskiego” w Pruszczu Gdańskim. Finalistka i laureatka nagrody specjalnej podczas Bucharest International Jazz Competition (2021).
Więcej na www.joannasj.com
PIOTR JAMIOŁ
Skrzypek, dyrygent, kierownik zespołów kameralnych. Absolwent wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Lekcje dyrygentury symfonicznej pobierał u prof. dr hab. Jacka Delekty w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jako skrzypek współpracował m.in.z Kwartetem Art a vista,Toruńską Orkiestrą Kameralną, Filharmonią Pomorską, Filharmonią Świętokrzyską koncertując w Polsce i za granicą. Grał m.in z Formacją Bromberg Ensemble (muzyka dla Teatru Polskiego w Bydgoszczy), Kapelą Mariacką w Gdańsku, Capellą Thoruniensis oraz Michałem Jacaszkiem. Był także inicjatorem powstania Orkiestry św. Pawła.
Jako skrzypek i dyrygent od 11 lat na stałe koncertuje z zespołem Les Femmes przygotowując kameralne spektakle operowe i recitale muzyki klasycznej.
W roli dyrygenta wystąpił m.in: w prawykonaniu kompozycji A. Rocławskiej-Muisałczyk – spektaklu/oratorium 3 Marie, przy okazji XXIV Bydgoskiego Festiwalu Operowego – Forum Młodych (Pasticcio „Dziewczyny z Neapolu”) oraz podczas Festiwalu Muzyka w Sandomierzu (Gala Operowa).
W 2021 r. rozpoczął współpracę z Cyprianem Wieczorkowskim i Lud Hauza Music Producers. Owocem tych działań były prawykonania utworów: Chrystyna z Nazaretu, Nokturn Wiercański i Pieśni G. Holsta na głos,skrzypce i ścieżkę midi.
Od kilku lat wspólnie z żoną-śpiewaczką prowadzi otwarty muzyczny dom w Pruszczu Gdańskim, w którym odbywają się nietuzinkowe spotkania z muzykami pod nazwą Koncerty na Kochanowskiego. Ojciec 4 dzieci