Serdecznie zapraszamy 24 marca o godz. 19.00 na koncert „Okruchy fantazji – urodzinowy koncert Telemanna”.

Okruchy Fantazji jest rodzinnym projektem interdyscyplinarnym stworzonym przez Krystynę i Katarzynę Czubek, mariażem sztuki i dźwięku.
Inspiracją do stworzenia szklanych form są kompozycje barokowego mistrza Georga Philippa Telemanna, które zostaną zaprezentowane podczas koncertu rocznicę urodzin kompozytora.

Program złożony jest z Fantazji solowych na flet skomponowanych ok.1732/33 w Hamburgu, które zostaną wykonane na różnych rodzajach barokowych fletów prostych.
Oryginalnie Fantazje zostały napisane na flet poprzeczny bez towarzyszenia basu, jednak z tekstów historycznych wiadomo, iż istniała praktyka pozwalająca wykonywać utwory fletowe na innych instrumentach dętych przy uwzględnieniu odpowiedniej transpozycji.
Georg Philipp Telemann był kompozytorem, który doskonale wiedział jak tworzyć muzykę instrumentalną. Znał specyfikę instrumentów, ich możliwości wyrazowe oraz techniczne, sam będąc multiinstrumentalistą. Był przy tym autorem największej liczby kompozycji w historii muzyki – katalog jego dzieł liczy tysiące pozycji.

WYDARZENIE ODBĘDZIE SIĘ W SALI WIELOFUNKCYJNEJ

WSTĘP WOLNY

 


Krystyna Czubek  jest absolwentką Politechniki Gdańskiej. Tworzenie w szkle jest jej pasją od 10 lat. W ramach programu „Równi w biznesie” otrzymała dofinansowanie na zakup pieca przeznaczonego do wypalania dużych przedmiotów szklanych.
W pracowni „Okno wyobraźni” tworzy małe i duże formy dekoracyjne metodą fusingu – techniką polegającą na topieniu i łączeniu ze sobą kompatybilnych elementów szklanych. Prace do projektu „Okruchy fantazji” są efektem zabawy ze szkłem, muzyką i fantazją.

Katarzyna Czubek jest gdańszczanką specjalizującą się w grze na fletach prostych oraz obojach historycznych. Dzięki działalności Magdaleny Warżawy prowadzącej zespół muzyki dawnej Bianco Fiore przy Pałacu Młodzieży, Katarzyna już w wieku 8 lat rozpoczęła swoją przygodę z muzyką dawną oraz z fletem podłużnym, który towarzyszy jej nieprzerwalnie do dzisiaj.
Od ośmiu lat wspólnie z prof. Erikiem Bosgraafem prowadzi klasę fletu prostego w Akademii Muzycznej w Krakowie, która co roku przyciąga wielu młodych flecistów z różnych krajów. Artystka współpracuje z wieloma orkiestrami instrumentów historycznych m.in: Capellą Cracoviensis, Arte dei Suonatori i Goldberg Baroque Ensemble.
Jest pomysłodawcą oraz współorganizatorką festiwalu Młoda Muzyka Dawna.
www.czubekatarzyna.com