Serdecznie zapraszamy 9 marca (sobota ) o godz. 16.00 na prelekcję Magdaleny Kaszuby pt.:” Problemy prześladowanych chrześcijan we współczesnym świecie. Jak przemienić ból w Boże działanie?”.

Podczas spotkania Magdalena Kaszuba z międzynarodowej organizacji Open Doors, nakreśli aktualną sytuację prześladowań chrześcijan na świecie. Chciałaby się podzielić historiami kobiet, które poznała w ramach działań organizacji Open Doors i przekazać ich prośby modlitewne.
„1.5 roku temu podjęłam decyzję o porzuceniu dobrze płatnej pracy, poszukując pracy z misją, w której dobro drugiego człowieka jest najważniejsze – tak trafiłam do Open Doors. We wrześniu byłam w Bangladeszu, w lutym spotkałam się z prześladowanymi chrześcijanami w Laosie – poznałam ich zmagania i codzienność. Kobiety opowiadały mi o tym, dlaczego nie jest łatwo być chrześcijanką. Rozumiem doświadczenia i zmagania kobiece, sama doświadczyłam wielu trudnych sytuacji rodzinnych, a także nagłej decyzji o zmianie pracy, które odcisnęły duży ślad w moim życiu. Jednak spotkanie z Bogiem, a następnie z osobami z prześladowanego kościoła rzuca inne światło na moje trudy. W trakcie spotkania chcę prosić o modlitwę za tych, którzy czują się odizolowani i osamotnieni z powodu przynależności do Jezusa Chrystusa.”

 Organizacja Open Doors, co roku publikuje Światowy Indeks Prześladowań, gdzie wskazuje państwa, w których trwanie w wierze chrześcijańskiej jest ekstremalnie niebezpieczne. W tych państwach nie ma wolności wyznania, co może objawiać się we wszystkich obszarach życia: począwszy od braku możliwości posiadania Pisma Świętego i innych symboli religijnych, przemocy fizycznej, a skończywszy na dyskryminujących zapisach ustaw czy braku możliwości podjęcia dobrej pracy.

PRELEKCJA ODBĘDZIE SIĘ W SALI WIELOFUNKCYJNEJ
WSTĘP WOLNY