Serdecznie zapraszamy 22 maja w godz. 11.00-12.30 na WARSZTATY TAŃCA COUNTRY, które poprowadzi pani Jolanta Ulańska.

Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu, kolejne zaplanowane zajęcia -29 maja.

Taniec Liniowy (Line Dance) jest to forma tańca, w którym połączone figury taneczne tworzą powtarzające się sekwencje tańca, wykonywane identycznie i w tym samym czasie przez tancerzy, tańczących w jednej lub kilku równoległych liniach.
Kiedy powstał taniec liniowy?
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Niektórzy uważają, że Line Dance powstał na Dzikim Zachodzie, ale w rzeczywistość i jego przeszłość jest bardziej złożona.
Line Dance, tak jak i muzyka country ma swoje korzenie w kulturze europejskiej.
Przybywający do Ameryki imigranci zaszczepili na nowej ziemi swoją muzykę i swój taniec.
Mieszające się wielokulturowe nacje doprowadziły do wytworzenia się amerykańskich tańców ludowych.
To w nich można się dopatrywać początków tańców liniowych.
Choć powszechna jego popularność rozpoczęła się w 1992 r. od wielkiego sukcesu piosenki ‘Billy’ -Ray Cyrus’ a . Jednym ze sposobów promocji piosenki „Achy break y Herat” był liniowy układ taneczny. Pomysł okazał się na tyle trafiony, że piosenka została największym hitem artysty, a tańce liniowe stały się najmodniejszym stylem tańca w Ameryce Północnej. Dotarły także do Europy i zaczęły być powszechnie identyfikowane z muzyką country.
Mimo upływu ponad 30 lat taniec liniowy country jest wciąż mało rozpoznawalny w Polsce, choć zapewne każdy widział go w jakimś amerykańskim filmie’. Taniec linowy country, cechuje się również tym, że mogą się go uczyć ludzie w różnym wieku. Często w jednej linii tańczą dzieci i dziadkowie. Jest to taniec dla wszystkich.

WARSZTATY ODBĘDĄ SIĘ W SALI WIELOFUNKCYJNEJ

WSTĘP WOLNY