Serdecznie zapraszamy 12 lipca o godz. 19.00 na koncert pt.:” KONCERT MUZYKI HISZPAŃSKIEJ – LIARMAN Trio.

Koncert hiszpański to wyjątkowe wydarzenie, które łączy muzykę klasyczną z tradycyjnym flamenco. Kultura muzyczna Hiszpanii, jedna z najstarszych w Europie, emanuje energią, pasją i kolorami miłości oraz namiętności. Z tej mieszanki powstały różnorodne formy i style muzyczne, które zespół wykorzystuje, by zabrać nas w podróż od północy do południa Hiszpanii. Na koniec tej muzycznej wędrówki przekroczymy Atlantyk, by odwiedzić Meksyk i Argentynę.          

                                          

Wykonawcy:

Susana Raso (Galicia – Hiszpania) – śpiew, bandurria, tamburyn, kastaniety
Lidia Małyszek- flety proste, flet poprzeczny
Łukasz Gaszler -gitara 
W programie:
Recital muzyki hiszpańskiej: korzenie (Stare Pieśni Hiszpańskie), utwory hiszpańskich kompozytorów flamenco. autorskie kompozycje inspirowane muzyką andaluzyjską oraz piosenki z drugiej strony Atlantyku.
Muzyka z czasów napoleońskich (Fernanda Sora, Manuel Garcii), kompozycje z XX wieku na śpiew i gitarę (Federica Garcii Lorki) oraz piosenki z drugiej strony Atlantyku (z Meksyku, Kuby, Argentyny).
LIARMAN to grupa 3 muzyków połączonych wspólną pasją do muzyki. W swojej twórczości stawiają na granie na żywo (kontakt z publicznością). W ich repertuarze można usłyszeć utwory instrumentalne oraz wokalne śpiewane w kilku językach.
WYDARZENIE ODBĘDZIE SIĘ W KOŚCIELE ŚW. JÓZEFA
WSTĘP WOLNY / Możliwość złożenia dobrowolnej ofiary