Serdecznie zapraszamy 10 lipca o godz. 19.00 na  na koncert Katarzyny Czubek (flet prosty) oraz Adama Jastrzębskiego (klawesyn).

Program recitalu składać się będzie z osiemnastowiecznych sonat na flet prosty i basso continuo:

 

1.Georg Philipp Telemann (1681 – 1767) – Sonata f-moll ze zbioru Der getreue Music-Meister, TWV 41: f1 (Hamburg 1728/9)
2.Jacques Martin Hotteterre (1674 – 1763) – Troisieme Suitte ze zbioru Deuxieme livre de Pieces (Paryż,1715)
Prelude – Allemande – Courante – Grave – Gigue
3.Georg Philipp Telemann (1681 – 1767) – Sonatina a- moll ze zbioru Neue Sonatinen, TWV 41:a4 (Hamburg 1730-1731)
Andante- Allegro – Andante – Presto
4.Signor Detri – Sonata c moll (Manuskrypt z Rostocku)
Adagio – Presto – Adagio – Giga
5. Georg Philipp Telemann (1681 – 1767) – Sonata C-dur ze zbioru Essercizii Musici, TWV 41:C5 (Hamburg 1726)
Adagio -Allegro – Larghetto – Vivace

Wydarzenie odbędzie się w sali wielofunkcyjnej Oblackiego Centrum Edukacji i Kultury.

Wstęp wolny.


Katarzyna Czubek
Urodziła się w 1988 w Gdańsku.
Specjalizuje się w grze na fletach prostych i obojach historycznych. Swoje zainteresowania kształciła u prof. Petera Holtslaga w Krakowie, prof. Jorge Isaaca w Amsterdamie, prof. Paolo Grazziego w Weronie i Magdaleny Karolak we Wrocławiu. Swoje życie artystyczne dzieli między Krakowem i Gdańskiem, gdzie aktywnie współtworzy wiele projektów związanych z muzyką dawną oraz współczesną. Od 2015 roku pracuje jako asystent klasy fletu prostego prof. Erika Bosgraafa w Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem festiwalu Młoda Muzyka Dawna, który powstał z myślą o artystach poszukujących szansy na konfrontację z publicznością oraz publiczności na co dzień pozostającej na marginesie działań artystycznych. W 2019 wzięła udział w nagraniach płyty: Mea – Krzysztof Olczak wydanej przez wytwórnie fonograficzną DUX. Za swoje dokonania artystyczne została nagrodzona stypendiami Prezydenta Miasta
Gdańska oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Adam Jastrzębski
Urodził się w 1991 r. w Warszawie. Ukończył studia licencjackie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie organów prof. Józefa Serafina oraz na Akademii Muzyczne w Bydgoszczy w klasie klawesynu prof. Urszuli Bartkiewicz.
Studia magisterskie ukończył na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie klawesynu prof. Magdaleny Myczki oraz w klasie organów prof. Marcina Szelesta. Brał udział w licznych kursach interpretacji muzyki organowej i klawesynowej prowadzonych przez takich muzyków jak: M. Sander, W. Zerer, G. Bovet, G. Gnann, L. Ghielmi, A.M. Dragositz, F. Corti, czy M. Toporowski.  W latach 2009-2012 był uczestnikiem „Międzynarodowej Letniej Szkoły Muzyki Dawnej” w Lidzbarku Warmińskim. Występował między innymi na festiwalach Muzyka Dawna w Wilanowie, Festiwalu Muzyki Organowej w Inowrocławiu, Festiwalu Muzyki Dawnej w Varaždinie w Chorwacji oraz Starosądeckim Festiwalu Muzyki Dawnej. W latach 2014-2015 pracował jako klawesynista akompaniator w sekcji muzyki dawnej ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Występował w składzie takich orkiestr jak Capella Cracoviensis, Cornu Copiae, czy Arte dei Suonatori. Jest założycielem zespołu muzyki dawnej Modus Consort. Od 2018 r. pracuje jako akompaniator w Katedrze Muzyki Dawnej na Akademii Muzycznej w Krakowie.