Serdecznie zapraszamy 26 czerwca (poniedziałek) o godz. 19.00 na koncert pt.: „Poland – Norway. United by sound”.

WYSTĄPIĄ:
Chór „Nordisk kor”pod batutą Ketil Grøtting
„Razzle Dazzle” Choir pod batutą Joanna Ślesicka
Podczas koncertu usłyszymy znane i lubiane utwory z repertuaru obu chórów. Zaśpiewamy przeboje muzyki filmowej, także z Disney’owskich bajek.
Nie zabraknie standardów jazzowych i wzruszających polskich klasyków. „Nordisk kor” zaprezentuje również muzykę sakralną w języku norweskim, szwedzkim i po łacinie.
Zaskoczymy Was niejedną niespodzianką!

KONCERT ODBĘDZIE SIĘ W KOŚCIELE ŚW. JÓZEFA

WSTĘP WOLNY


„Nordisk Kor” – to chór z Oslo założony w 1982 roku przez dyrygenta Joara Rørmarka. To zespół mieszany z 19 aktywnymi członkami w różnym wieku, którzy śpiewają zarówno pieśni nordyckie, jak i pieśni z innych części świata m.in. tradycyjne, sakralne, piosenki pop i melodie ludowe po klasykę i jazz. Chór koncertował w Norwegii, Holandii, Danii i Islandii. Dyrygentem jest Ketil Grøtting, który ukończył dyrygenturę chóralną pod kierunkiem Grete Pedersen w 2001 roku i dał koncert dyplomowy w katedrze w Oslo z utworami Schütza, Brahmsa, Ligetiego, Taubego i innych. Prowadził różne rodzaje chórów w rejonie Oslo, od chórów dziecięcych po chóry z udziałem dorosłych, a także pracował jako śpiewak w Norweskim Chórze Solistów. Od 2000 roku jest dyrygentem Młodzieżowego Chóru Katedralnego w Oslo.
Chór „Razzle Dazzle” powstał w 2018 roku i obecnie liczy 40 członków. Od lipca 2019 roku grupa działa pod skrzydłami Fundacji „Śpiewaj!”. To amatorski, kameralny zespół mieszany, którego znakiem rozpoznawczym jest światowy repertuar i niecodzienne pomysły zaczerpnięte z edukacji chóralnej z USA i Kanady. Muzykę, jaką śpiewają, doskonale opisuje nazwa ich grupy. Razzle dazzle to wrzawa lub zamieszanie, a samo dazzle znaczy olśniewać. Tak też chcą się prezentować publiczności.
Zespołowi przewodzi dyrygentka Zuzanna Popiołkiewicz – absolwentka dyrygentury chóralnej Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Marcina Tomczaka i prawa na Uniwersytecie Gdańskim. W 2012 roku jako reprezentantka Polski prowadziła warsztaty muzyki polskiej dla amerykańskiej organizacji Singers of United Lands w 23 stanach USA, Kanadzie, Kenii, Zimbabwe i Zambii. Dyrygowała też chórami Symphony Chorus of New Orleans w Nowym Orleanie czy Nairobi Chamber Choir z Kenii. Asystentką dyrygentki jest Joanna Ślesicka.
Zespół w maju 2022 zdobył złoto na 18. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej Mundus Cantat w Sopocie w kategorii Spiritual, gospel, jazz (muzyka rozrywkowa). W grudniu 2020 roku otrzymał Złoty medal na 2nd World Virtual Choir Festival w Bandung w Indonezji kategorii Pop and Jazz za wideo do utworu „Barbar’ Ann” zespołu The Beach Boys. Chór został wyróżniony także Nagrodą Specjalną za Best Artistic Visualization.