Serdecznie zapraszamy 23 lipca o godz. 19.00 na koncert pt.: „Miłość ? Naturalnie”.

Miłość, niemal dominujący temat dzieł w każdej epoce. Jakże różna może ona być – a natura, to idealne tło dla zobrazowania miłości.
Ulotna niczym mgły, lekka jakoby płatki jabłoni, usychająca, jak naręcze zapomnianych róż, zapomniana pod ciężkimi zaspami mroźnego śniegu, trwała jak korzenie drzew. Zapraszamy na koncert na głos – sopran, flet oraz fortepian. Wysłuchają Państwo pieśni Feliksa Nowowiejskiego, Edvarda Griega, Leo Delibes, Andre Caplet’a, Franza Grothe. Teksty poetyckie pieśni są jak rozkoszny pączek kwiatu. Całość dopełnią „Trzy fragmenty na flet i fortepian” Witolda Lutosławskiego, będące jak śpiew ptaków czarodziejskiego ogrodu.

Wystąpią:

Natalia Krajewska-Kitowska – sopran
Anna Gadzińska – flet
Justyna Korpak – fortepian

W programie:

  • F. Nowowiejski – pieśni: – „Osypała Jabłoneczka” op. 16 nr 8 – „Sikoreczka świergoli” op. 21 nr 7 – „Pieśń miłosna” op. 26 nr 5
  • A. Caplet – „Viens! une flute invisible soupire”
  • L. Delibes – Le Rossignol
  • W. Lutosławski – Trzy fragmenty na flet i fortepian”
– Magia wg Teokryta
– Odys na Itace
– Presto
• E. Grieg – Sechs Lieder op. 48
Gruß  Leise zieht durch mein Gemüt   Dereinst, Gedanke mein 
– Lauf Der Welt
– Die verschwiegene Nachtigall 
– Zur Rosenzeit
– Ein Traum
  • F. Grothe – Lied Der Nachtigall

 

KONCERT ODBĘDZIE SIĘ W SALI WIELOFUNKCYJNEJ

WSTĘP WOLNY


Natalia Krajewska-Kitowska – sopran
 
Absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Laureatka I miejsca w kategorii śpiew operowy na Międzynarodowym Konkursie Iscart International Music Competition, Lugano, Szwajcaria, 2021. Zdobyła także I miejsce w Konkursie na Najciekawszą Osobowość X Międzynarodowego Operowego Forum Młodych w Bydgoszczy przy BFO. Swoje umiejętności wokalne oraz sceniczne doskonaliła podczas mistrzowskich kursów wokalnych i interpretacyjnych prowadzonych przez: Iwonę Hossę, Katarzynę Dondalską, Helenę Łazarską, Marka Rzepkę, Krystynę Tyburowską. Współzałożycielka zespołu muzyki klasycznej Les Femmes, w którym prowadzi swoją działalność zawodową. Z zespołem Les Femmes zdobyła II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Da Capo International Music Competition / kategoria Ensembles, Rumunia 2021, oraz uzyskała dojście do finału na Międzynarodowym Konkursie Cadenza Contest, Włochy 2021 / kategoria Ensembles. Z Les Femmes zrealizowała około 500 wydarzeń artystycznych (koncertów i autorskich spektakli), a także nagrała dwie płyty „Pejzaż polski – pieśni polskich kompozytorów” oraz „W małym kinie – piosenki lat 20 i 30 w jazzowej aranżacji”. Jako Kitowska/Radkiewicz duo współpracuje z gitarzystką klasyczną Moniką Dżułą-Radkiewicz realizując kameralne koncerty muzyki klasycznej. Przybliżając naturalną harmonię głosu i gitary duet skupia się na pieśniarstwie – w dużej mierze na polskiej twórczości współczesnej.
 
Anna Gadzińska – flet 
 
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie fletu prof. Elżbiety Symonowicz- Czapor. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych muzyków i pedagogów, takich jak Urszula Janik, Łukasz Długosz czy Ransom Wilson. Na co dzień jest nauczycielem fletu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Starogardzie Gdańskim oraz w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Współpracowała z wieloma orkiestrami: Filharmonią Bałtycką, Operą Bałtycką, Filharmonią Kameralną Sopot, Cappellą Gedanensis czy Sinfoniettą Pomerania, z którą nagrała płytę z muzyką współczesną. Od 2016r. jest związana z Teatrem muzycznym w Gdyni, gdzie gra w spektaklach ,,Piortuś Pan” i ,,Krakowiacy i górale” oraz nagrała partię piccolo do płyty ,,Mistrz i Małgorzata”. Ponadto, zajmuje się muzyką kameralną występując podczas koncertów i festiwali m.in. Festiwal Muzyki Organowej w Sopocie w składzie na dwa flety i organy czy też koncert z cyklu „Usłyszeć Chmielno” w składzie flet, wiolonczela i fortepian z muzyką filmową.
 
Justyna Korpak – fortepian
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie fortepianu ad. dr Kordiana Góry. Edukację muzyczną rozpoczęła w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu. Jest laureatką wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych, między innymi Międzynarodowego Konkursu Muzycznego IMMC 2021, Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Lovere, we Włoszech, Międzynarodowego Konkursu im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach. Obecnie pracuje w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu jako nauczyciel fortepianu oraz akompaniator. Jako pianistka i kameralistka regularnie występuje podczas licznych koncertów i festiwali. Od wielu lat występuje w duecie z bratem Jakubem Grzelachowskim oraz z tercetem Les Femmes. Współpracowała również z wybitnymi wokalistami, takimi jak Bogusław Morka, Emilia Zielińska, prof. dr hab. Małgorzata Grela oraz z Capellą Gedanensis. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych muzyków i pedagogów, takich jak Victor Merzhanov, Wojciech Świtała, Berndt Goetzke, Katarzyna Popowa- Zydroń, Dina Yoffe, Lee Kum Sing.